ABRAHAM BRODY & TRYS KETURIOSE LTU

ANCESTORS/PROTEVIAI“ tai grupės „Trys keturiose“ ir smuikininko, kompozitoriaus Abraham Brody kelerių metų kūrybinio bendradarbiavimo išdava. Sutartinių giedotojų ir A. Brody keliai susipynė jau 2015 m., muzikantui atvykus į Lietuvą, pamilus jos gamtą, pradėjus domėtis lietuvių etnine muzika. Nors A. Brody ypatingai žavisi vingriomis dzūkų dainomis, pats jas subtiliai interpretuoja, daugelis jo kūrinių yra įkvėpti sutartinių. „Trys keturiose“ giedotojoms giedant įvairias sutartines, kai kurios jų iškart patraukia muzikanto dėmesį. Tarsi užsimezga ypatingas ryšys, įkvepiantis čia pat gimstančias smuiko ir balso interpretacijas. Klausantis folklorinių dainų, anot A. Brody, tarsi paliečiama žmogaus siela, perduodama šimtmečius kaupta protėvių išmintis. Todėl muzikanto kūryboje juntama ypatinga pagarba originaliai tradicinei dainai, jo interpretacijos nenustelbia sutartinių ir dainų grožio, nepažeidžia jų prigimtinių savybių.
Griaudamas ribas tarp klasikinės ir folklorinės muzikos, tarp autorinės kūrybos ir interpretacijos, rodydamas ypatingą dėmesį lietuvių sutartinėms ir lietuvių etninei muzikai apskritai, amerikietis muzikantas išreiškia savosios tapatybės paieškas. Šiais globalizacijos laikais sparčiai nyksta ribos tarp šalių ir tradicijų, todėl labai lengva prarasti identitetą, kuris yra svarbi kiekvieno žmogaus dalis. Festivalyje ‘Suklegos’ bus akustinė  jų bendradarbiavimo versija.A. Brody yra bendradarbiavęs su Marina Abramovič, neo-folkloro grupe „Pletai“, koncertavęs su Iva Bittová, Martynu Levickiu, Ieva Narkute ir kitais puikiais muzikantais.

A. Brody ir „Trys keturiose“, drauge pradėję kurti programą „Protėviai“ („Ancestors“), koncertavo garsiose pasaulio salėse: Barbican menų centre Londone (2015), „Didžiojo gintaro“ koncertų salėje Liepojoje, Nacionaliniame Sawdust centre ir Sla 307 Meno galerijoje Niujorke, Džono Kenedžio centre Vašingtone (2018).

Vimeo